Jau trešo gadu Ropažu novada pašvaldība, Garkalnes novada pašvaldība, “Ropažu Garkalnes partnerība” un “Ropažu novada…
Šī gada 21. maijā tika rīkots Rīgas uzņēmēju biedrības (RUB) iedvesmas starpbrīdis uzņēmējiem, kurā runātāji Sigita Keiša, Mārtiņš Štrauss, Laura Vanaga Mickeviča un Raimonds Bergmanis dalījās ar savu pieredzi un nākotnes vīzijām. Viņi pastāstīja par personīgajām iecerēm un šī brīža aktualitātēm valsts mērogā, kas ļāva klausītājiem nedaudz padomāt gan par sev nozīmīgām lietām, gan arī par apkārt notiekošo.
RUB valdes priekšsēdētāja Sigita Keiša pastāstīja klātesošajiem par biedrības aktivitātēm un uzņēmēju iespējām, ko var izmantot, iesaistoties biedrības darbā.
RUB biedrs Mārtiņš Štrauss prezentēja projektu, ko realizējot, uzcels lielāko biroju ēku Baltijā, kuras būvniecībā izmantos tikai koku. Plāns ir uzcelt ēku piecu stāvu augstumā pilnībā no koka ar stikla starpsienām, lai panāktu maksimālu darba ražīgumu un komfortu ēkā strādājošajiem. Vēlme ir izveidot nevis nākamā gada birojus, bet gan vismaz nākamo piecu gadu darba telpas, lai tajās cilvēks labi justos. Paredzēts uzsākt un pabeigt šo ēkas būvniecību šogad. Priedes tiek eksportētas uz daudzām pasaules valstīm, bet paši neizmantojam tās būvniecībā. Viņa mērķis to mainīt, iesaistot īstos cilvēkus, kuri palīdzētu to īstenot. “Viens tu neesi cīnītājs, tādēļ bieži viss tiek darīts kopā”, ar šādu frāzi viņš aicina cilvēkus palīdzēt un darboties kopā, lai sasniegtu kādu konkrētu mērķi.
Mārtiņš arī aizveda visus virtuālā tūrē uz kalnu virsotnēm, jo uzņēmēja mērķis ir arī izaicināt un pārvarēt sevi, iekarojot arvien vairāk augstāko kalnu virsotnes.
Laura Vanaga Mickeviča īsā prezentācijā sniedza vērtīgus un konkrētus padomus par to, kā mazināt bailes un stresu no uzstāšanās publikas priekšā. Runas māksla ir jātrenē, jo uzņēmējam ir jāmāk pārliecinoši pārdot savs pakalpojums vai produkts.
Latvijas Republikas 13. Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis atzīst, ka Latvijai, kā valstij ir jāmācās sevi pasniegt kā unikālu un ļoti varošu valsti, jo tas mums pietrūkst, un to mainīt var tikai runājot un iedvesmojoties no citiem. Ar runāšanu ir iespējams panākt cilvēku domu maiņu par 180 grādiem, protams, tas ir grūti, jo sevišķi grūti ir pārvarēt sevi, bet kad to izdara, tad panākumi neizpaliks. Valstij, visiem kopā, vajadzētu meklēt risinājumus kā rīkoties krīžu brīžos, bet tas ir jādara nevis sākoties šim krīžu periodam, bet jau tagad, jo dzīvojam pietiekami kvalitatīvi attīstītā ikdienā, un līdz ar to vajadzētu panākt tādu pašu kvalitāti nesaskaņu un krīzes laikā. Mums, kā valstij, ir nozares ar kurām varam lepoties, kā piemēram: IT, meža nozare un kokapstrāde, protams, arī izglītība, taču mums ir jāsaprot, kāda ir sniegtā kvalitāte, jo ar 36 augstskolām ir grūti panākt augstu kvalitāti, tādēļ, ka tā tiek izdalīta pa vairākām vietām, nevis tiek koncentrēta uz vienu. Pēc runātāja teiktā, mēs, kā valsts, nemākam labi pārdot, lai gan esam daudz citām valstīm priekšā konkrētajās jomās, tāpēc ir jābūt arī lielākai samērībai starp savstarpēji saistītām jomām. Ja netiks mainīts pašreizējais stāvoklis, attīstīsies konkrētas jomas, bet citas, ne mazāk svarīgas jomas, tiek atstumtas un netiek realizētas. Visam vajadzētu būt noteiktā līdzsvarā, lai nav konkrētas priekšrocības vai vēlmes. Komunicēt, runāt un nonākt līdz rezultātam, ir ļoti svarīgi.
Raimonda Bergmaņa uzstāšanās laikā pauda vairākus domu graudus un atziņas, kā piemēram, “Galvenās rakstura īpašības cilvēkā ir attieksme un vēlēšanās, jo bez tā nav nekādu labuma” ļāva saprast to, ka šis cilvēks tik tiešām skatās uz cilvēka gribēšanu un pašu cilvēku nevis noteiktu statusu, amatu vai izglītību. Nereti no Bergmaņa kunga varēja dzirdēt jokus, kas ļāva saskatīt negatīvo nedaudz citā gaisotnē. Protams, tika apspriestas arī militārās intereses jautājumi, un ne tikai, lai paskaidrotu jaunajiem uzņēmējiem, kādi likuma regulējumi tos var ietekmēt. Iekļaujot personīgo pieredzi viņš piebilda, ka galvenais ir uzdrošināties un pārvarēt sevi, protams, likumi to, iespējams, ierobežos, bet ir jāmeklē risinājumi un jāuzlabo savas personīgās attiecības ar citiem, jo cilvēciski un sirsnīgi parunājot ar citiem cilvēkiem, tie būs gatavi palīdzēt un iedrošināt tevi. “Attieksmi ir mainīt grūti, it īpaši pret ko lielu. Valsts tendences ir tiekties pēc kompromisa, kas nav viegli. Lēmumi tiek pieņemti uz emocionālu pamatu, nevis to visu izskatot un izpētot, līdz ar to bieži ir jāpieņem, vai nu valstisks lēmums, kas dos labumu visiem vai tomēr emocionāls, kas dos labumu tieši tev”, ar to domājot un vēlāk izskaidrojot, ka lēmumi, kas tiek pieņemti uz emocionālā pamata, bieži noved pie vēl lielākām nesaskaņām un problēmām. Ministrs piebilda arī to, ka daudz politiķu laiks velta mazāk nozīmīgām lietām, kā, piemēram, likumu grozīšanu gan par medīšanu no 16 gadiem, gan arī par suņu čipošanu, kas neļauj izskatīt citas nozīmīgākas problēmas un likumus, bet gan aizņem sēdes laiku, līdz ar to viņš aicina vienmēr atrast prioritātes un vadīties pēc tām.
Noteikti varētu teikt, ka šis starpbrīdis uzņēmējiem bija iedvesmas un dažādu ideju ģenerators, jo runātāji, katrs ar savu paņēmienu, panāca cilvēku uzmanību un iesaistīšanos, kā arī raisīja domas par visādām aktuālām ikdienas problēmām. Pēc šī pasākuma, varētu teikt, ka galvenā atziņa būtu – savstarpējā komunikācija ir svarīga un, lai gūtu panākumus, ir nepieciešams domāt citādāk un saprast visus aspektus, kas aptver kādu tēmu.
Materiālu sagatavoja E.Balodis
Jau trešo gadu Ropažu novada pašvaldība, Garkalnes novada pašvaldība, “Ropažu Garkalnes partnerība” un “Ropažu novada…
Rīgas uzņēmēju biedrības biedri, draugi un sadarbības partneri! Esat laipni aicināti apmeklēt RUB pasākumu 21.maijā…
Intervija ar Motiva Latvija Rīgas pārstāvniecības vadītāju, RUB valdes locekli Jāni Patmalnieku. Kā Jūs izlēmāt…